Bismillah ir-Rahman ir-Rahim
W Imię ALLAH (Boga), Milłosiernego, Współczującego.

CKI NAJNOWSZE INFORMACJE

Od Piątku 02/11/2018, Dżumua będzie o godzinie 12:30 (ze względu na zmianę czasu na zimowy).
As of this Friday 02/11/2018, Jumu’ah prayer will be at 12:30 (winter time change).

Koran Online | Koran PDF | Koran MP3

Możliwość zakupienia Koranu oraz książek o islamie w Centrum - Księgarnia.

Polub nas na Facebooku, Bądź na bieżąco z CKI z Twitter i Subskrybuj poprzez poniższy E-mail!!

WITAMY NA STRONIE CENTRUM KULTURY ISLAMU-KATOWICE (CKI)
CKI to centrum islamskie mieszczące się w Polsce w Katowicach. Centrum zapewnienia islamskich usługi dla lokalnej społeczności muzułmańskiej jak również stanowi źródło wiedzy i informacji dla szerszej społeczności.
LOKALIZACJA CENTRUM
Centrum Kultury Islamu-Katowice (CKI) mieszczące się w Katowicach przy ulicy Warszawskiej 50A powstało z inicjatywy muzułmanów mieszkających na Śląsku. Zobacz Naszą Lokalizację.
CKI LEKCJE RELIGII MUZUŁMAŃSKIEJ
CKI edukacja o Islamie jest dostępna dla całej społeczności Polski, Katowic i okolic. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Lekcje Religii Muzułmańskiej lub skontaktuj się z Imam Abdelwahab kom. 500 309 876.
CZY WIESZ ŻE?
Koran (księga islamu), autorstwa Allaha (Boga) jest jedyną księgą na świecie, która jest dostępna w swojej pierwotnej formie, słowo po słowie, niezmieniona od 1400 lat. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z sekcją Wiedza i Nauka.
Koran Online Po Polsku.
DATKI
Utrzymanie CKI uzależnione jest głównie od finansowych darowizn społeczności lokalnej. Proszę zobaczyć, jak można nas wspierać, odwiedzając naszą Stronę Darowizn.

cki godziny modlitw


  Adhan Iqamah
Fajr 06:14 06:19
Wschód 07:33 -
Dhuhr 11:38 11:43
Asr 13:24 13:29
Maghrib 15:41 15:46
Isza 17:01 17:06
Dżumu’a 12.30 13.00

Artykuły o Islamie Kategoria

Sierpień 23 , 2017 | | W: Artykuły o Islamie

1 Dhul-Hidżdżah – Środa 23/08/2017

Dziszaj jest 1 dzień Dhul-Hidżdża i Prorok Muhammad (ﷺ) powiedział: Nie ma nic lepszego od dziesięciu (pierwszych) dni miesiąca Dhul-Hidżdża. Ktoś z ludzi, którzy go słuchali, zapytał: A wysiłek na Drodze Allaha? Prorok (ﷺ) odpowiedział: Nawet on nie jest lepszy od początku miesiąca Dhul-Hidżdża.

Co sprawia, że tych 10 dni jest takich wyjątkowych?
a) Allah w Qur’anie mówi (wg J. Bielawskiego): „Na jutrzenkę! Na dziesięć nocy!” (Sura Al-Fadżr – Jutrzenka – ajaty 1 i 2). Chodzi tutaj o pierwszych dziesięć dni i nocy miesiąca Dhul-Hidżdża, a kiedy Allah subhanahu ła ta`ala na coś przysięga, to znaczy, że musi to być naprawdę coś bardzo wielkiego i bardzo ważnego.
b) W tych 10 dniach Allah subhanahu ła ta`ala postanowił wypełnić swoje łaski i błogosławieństwa, jak powiedziano nam w Surah Al-Maida: Dzisiaj udoskonaliłem dla was waszą religię i obdarzyłem was w pełni Moją dobrocią; wybrałem dla was islam jako religię.
c) Wśród tych 10 dni ósmy dzień Dhul-Hidżdża jest dniem Al-Tarwiyah, dnia, w którym zaczyna się Hajj, i wiemy, że pielgrzymka do Mekki zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu muzułmanina, ponieważ jest to jeden z pięciu filarów Islamu.
d) Wśród tych 10 dni, dziewiąty dzień Dhul-Hidżdża to dzień Arafat. Ci którzy nie odbywają pielgrzymki powinni pościć w tym dniu; kiedy zapytano Proroka (ﷺ) o post w dniu Arafat, odpowiedział: „To odpokutowanie grzechów przeszłego i nadchodzącego roku.”
W innym hadisie, Prorok (ﷺ) także powiedział: „Nie ma innego dnia, w którym Allah uwalnia ludzi od Ognia, niż dzień Arafat. (Co oznacza, że ci ludzie byli przeznaczeni do piekielnego ognia, ale z powodu miłości Allaha dla tych dni, Allah uratował ich).
e) Ibn Hajar (rahimahullâh) mówi: „Najwspanialszą zaletą dziesięciu dni Dhul-Hidżdża wyróżniających się doskonałością jest zebranie w tym okresie największych aktów kultu, co oznacza, że w tym czasie mogą być wykonywane wszystkie wielkie akty czyli modlitwa, post, jałmużna i hajj a hajj nie moze być wykonywany w innym okresie nawet w Ramadanie.
f) 10 Dhul-Hidżdża jest dniem Eid. W tym dniu nie pościmy i jak relacjonował Abdullah Ibn Qurt (radiallahu`anhu), że nasz Prorok (ﷺ) powiedział: Największym dniem w oczach Allah subhanahu ła ta`ala jest dzień Ofiarowania, a dzień Ofiarowania jest przypomnieniem wszystkim muzułmanom na całym świecie o Proroku Abrahamie (عليه السلام), a jedyną różnicą jest to, że zarówno żydzi jak i chrześcijanie akceptują Proroka Abrahama (عليه السلام), ale my, muzułmanie, jako jedyni podążamy za Jego naukami.

Co powinniśmy zrobić w ciągu tych 10 dni?
a) Najlepszym sposobem na rozpoczęcie tych 10 błogosławionych dni jest podziękowanie Bogu za błogosławieństwa,które otrzymujemy i uczynić tauba (skruchę), szukając Jego przebaczenia za grzechy, które popełniamy.
b) To dobry czas, aby zacząć wykonywać 5 obowiązkowych modlitw o czasie. Allah subhanahu ła ta`ala przypomniał nam w surah An-Nisa – modlitwy są obowiązkowe dla wierzących, w wyznaczonym czasie, a ponadto starajmy się wykonywać więcej niż tylko obowiązkowe modlitwy, dodajmy również modlitwę Duha, Tahajjud, a zwłaszcza modlitwę sunnah Rawatib (2 przed Fajr, 4 przed Dhuhr i 2 po Dhuhr, 2 po Maghrib i 2 po Esha) jako że Prorok (ﷺ) powiedział: „W raju będzie zbudowany dom dla każdego muzułmanina, który ofiaruje 12 raka’ah”.
c) Pość w tych 9 dniach, ale jeśli nie możesz, przynajmniej pość w dniu Arafat. Dla tych, którzy nie wykonują pielgrzymki Hajj, Prorok (ﷺ) powiedział: “Post w dniu Arafat zmazuje grzechy z poprzedniego roku i roku następnego”.
d) Powtarzajcie dużo Dhikr jako, że prorok Muhammad (ﷺ) powiedział „Nie ma dni wspanialszych u Allaha, i w których bardziej kocha dobre uczynki, niż te 10 dni. Więc w tym czasie nasilcie tasbih (powtarzanie: SubhanAllah), tahmid (powtarzanie: Alhamdulillah), tahlil (powtarzanie: La ilaha illallah) i takbir (powtarzanie: Allahu Akbar).”
e) To dobry czas aby zwiększyć recytację Koranu jako, że Prorok (ﷺ) powiedział: recytujcie Koran, ponieważ w Dniu Sądu Ostatecznego przyjdzie on jako wstawiennik dla swoich towarzyszy.
f) Jałmużna – w ciągu tych 10 dni zwiększajcie jałmużnę, jak przypomniał nam Prorok (ﷺ) – Dobroczynność gasi grzech, jak woda gasi ogień.
g) Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zaleca się poświęcenie zwierzęcia, a jednym ważnym przypomnieniem dla wszystkich tych, którzy ofiarują zwierzę, jest to aby nie obcinać włosów ani paznokci w ciągu tych 10 dni, jak zostało przekazane nam przez Umm Salamah (radiallahu`anha).

Moi drodzy Bracia i Siostry, skorzystajcie z tych 10 dni, aby zbliżyć się do naszego Stwórcy, do którego wszyscy powrócimy i jak przekazał Ibn Taymiyyah (rahimahullâh): pierwsze 10 dni Dhul-Hidżdża są nawet lepsze niż ostatnie 10 dni Ramadanu? Ludzie zapytali, jak to? Odpowiedział: ostatnie 10 dni w Ramadanie są lepsze, ale w odniesieniu do dni – pierwsze 10 dni Dhul-Hidżdża są lepsze niż jakiekolwiek dni w roku, a zwłaszcza trzymajcie się z dala od grzechów, ponieważ wiemy, że nie ma dnia, kiedy Allah subhanahu ła ta`ala uwalnia więcej niewolników z piekła rodem, niż dzień „Arafat”.

Lipiec 23 , 2015 | | W: Artykuły o Islamie

Jedne z najstarszych fragmentów Koranu odkryto w Birmingham

http://m.onet.pl/wiadomosci/wielka-brytania-i-irlandia,dbw3z5

Kwiecień 26 , 2015 | | W: Artykuły o Islamie

Rozdział Komnaty werset 13

O ludzie! Zaprawdę, stworzyliśmy was z (pary) mężczyzny i kobiety i uczyniliśmy was plemionami i rodzinami, byście się nawzajem znali (i tworzyli wzajemne relacje współpracując ze sobą, a nie pyszniąc się różnicami rasy lub statusu społecznego – i tym samym – żywiąc wrogość). Zaiste, najszlachetniejszym i najzacniejszym spośród was jest u Boga ten, który jest Czytaj Dalej…

Styczeń 28 , 2015 | | W: Artykuły o Islamie

Co my wiemy o Islamie? – ks. dr Krzysztof Niedałtowski

Maj 14 , 2013 | | W: Artykuły o Islamie

Co to jest Islam?

Islam jest jedyną religią, która została nazwana przez samego Boga, za pośrednictwem Proroka i Koranu. Bóg mówi w Koranie, co oznacza w języku polskim: “…i wybrałem dla was Islam jako religię.” (Koran 5:3) Nazwy innych religii nie zawierają znaczenia ich wykładni, światopoglądu.Judaizm, Chrześcijaństwo, hinduizm, buddyzm i zakatuszrianizm otrzymały swoje nazwy od imion swoich założycieli, proroków, Czytaj Dalej…

Kwiecień 11 , 2013 | | W: Artykuły o Islamie

Filary Islamu

Są one podstawą życia muzułmanina: wiara, modlitwa (Salat), troska o potrzebujących (zakat), post w miesiącu Ramadhan i pielgrzymka do Mekki dla tych, których na to stać. 1. Wiara Nie ma bóstwa oprócz Boga, a Muhammad jest Wysłannikiem Boga. To wyznanie wiary nazywane Szahada jest podstawą Islamu. W języku arabskim pierwsze zdanie brzmi: “La ilaha illa Czytaj Dalej…

Marzec 20 , 2013 | | W: Artykuły o Islamie

Kim był Muhammad (PZN)?

Muhammad urodził się w 570 r. w jednej z najszlachetniejszych rodzin arabskich, gdyż pochodził z plemienia Kurajsz. Muhammad został sierotą będąc jeszcze dzieckiem. Jego ojciec Abdullah umarł, kiedy matka była w drugim miesiącu ciąży. Gdy zaś miał sześć lat umarła jego matka Amina. Po śmierci rodziców zaopiekował się nim dziadek Abdul-Muttalib a po jego śmierci Czytaj Dalej…

Luty 13 , 2013 | | W: Artykuły o Islamie

Fakty Naukowe w Koranie

Bóg wspierał Swego ostatniego Proroka Muhammeda (niech pokój będzie z nim) poprzez cuda, które poświadczyły, że jest on prawdziwym Wysłannikiem zesłanym przez Boga. Bóg również wsparł Swą objawioną jako ostatnią księgę Święty Koran wieloma cudami, które udowadniają, iż Koran jest dosłownym, prawdziwym słowem Boga, przez Niego objawionym i, że nie jest on autorstwa żadnego człowieka. Czytaj Dalej…

Grudzień 28 , 2012 | | W: Artykuły o Islamie

Koncepcja Boga w Islamie

Wstęp Wiadomo, że w każdym języku występuje jeden lub więcej terminów używanych dla określenia Boga czy też pomniejszych bóstw. Inaczej jest z wyrazem Allah. Allah jest arabskim imieniem własnym jedynego, prawdziwego Boga. Jemu też ono wyłącznie przysługuje. Termin Allah nie występuje w liczbie mnogiej ani w innych rodzajach gramatycznych. Jest to termin wyjątkowy w porównaniu Czytaj Dalej…

Grudzień 27 , 2012 | | W: Artykuły o Islamie

Co mówi prasa o Islamie?

Islamska infolinia dla wiernych muzułmanów Andrzej Mężyński Co ma zrobić muzułmanin, który nie wie, czy jego zachowanie nie narusza zasad Koranu? Może poradzić się wykształconego duchownego na pierwszej takiej na świecie muzułmańskiej infolinii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Islamscy klerycy doradzą, czy interes, który pobożny człowiek zamierza rozkręcić, nie łamie zasad wiary, albo czy kobieta może Czytaj Dalej…

CKI Dostęp Do

  • Modlitwa 5 Razy Dziennie
  • Miejsce Modlitwy Dla Kobiet
  • Lekcje Religii i Nauka Koranu Dla Kobiet
  • Zajęcia Edukacyjne Dla Dzieci
  • Miejsca Parkingowe

Bądź Na Bieżąco

Otrzymuj aktualizacje, gdy tylko są umieszczane.

Archiwa

Reklama

    As-Salam

    Awerroes - Wydawnictwo i Dystrybucja Książek Muzułmańskich


Hit Counter provided by Sign Holder