header

W imię Allaha Miłosiernego Litościwego

Chwała Allahowi Panu światów pokój i miłosierdzie niech będzie z Jego wysłannikiem i prorokiem Muhammadem, zesłanym jako miłosierdzie dla światów, Jego Rodziną , Przyjaciółmi oraz wszystkimi, którzy kroczą Jego Śladem.

Rada Imamów przy Lidze Muzułmańskiej w RP korzystając z okazji tych błogosławionych dni, prosi Allaha o jedność wszystkich muzułmanów i trzymanie się Więzi Allaha pamiętając wskazówki zawarte w wersecie 103 sury Al Imran: I trzymajcie się uporczywie węzła Allaha razem i nie rozdzielajcie się. I pamiętajcie o dobrodziejstwie Allaha, którym was obdarzył, gdy byliście wrogami, a On zjednoczył wasze serca w zgodzie – i dzięki Jego dobroci staliście się braćmi. I byliście na skraju przepaści z Ogniem. I On was od tego ocalił [Al Imran 103]

Rada Imamów podpierając się decyzją Europejskiej Rady ds. Analiz i Fatłł, ogłasza, że w sobotę 28 czerwca 2014 r. dniem 1 Ramadanu 1435h.

Mamy nadzieję, iż w Ramadanie muzułmanom uda się nadrobić straty i naprawić siebie, być może Allah poprawi ich sytuację na lepszą „ Zaiste Allah nie zmienia sytuacji ludu, dopóki on nie zmieni tego” [Al-Rad 11].

Prosimy Allaha, aby zsyłał swoje Łaski i aby zlitował się nad skrzywdzonymi narodami, terroryzowanymi oraz głodnymi.

Z tej okazji życzymy wszystkim muzułmanom w Polsce i na całym świecie, aby wykorzystali ten błogosławiony miesiąc i czynili dobre dzieła, aby Allah przyjął ich post i by uzyskali Jego wybaczenie.

 

/-/ Mufti LM i Przewodniczący Rady Imamów

Imam Nedal Abu Tabaq

Lublin – Polska