header

Oświadczenie Rady Imamów Ligi Muzułmańskiej w Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie rozpoczęcia postu w miesiącu Ramadan w roku 1437 H / 2016 r.

Chwała Allahowi Panu światów pokój i miłosierdzie niech będzie z Jego wysłannikiem i prorokiem Muhammadem, zesłanym jako miłosierdzie dla światów, jego rodziną, przyjaciółmi oraz wszystkimi, którzy kroczą jego śladem.

Rada Imamów podpierając  się decyzją Europejskiej Rady  ds. Analiz i Fatłł, ogłasza poniedziałek 06 czerwca 2016r. dniem 1 Ramadan 1437h i zarazem pierwszym dniem postu.

Rada Imamów przy Lidze Muzułmańskiej w RP korzystając z okazji tych błogosławionych dni, prosi Allaha o jedność wszystkich muzułmanów i trzymanie się Więzi Allaha pamiętając o wskazówkach zawartych w wersecie 103 sury Al Imran: „I trzymajcie się uporczywie węzła Allaha razem i nie rozdzielajcie się. I pamiętajcie o dobrodziejstwie Allaha, którym was obdarzył, gdy byliście wrogami, a On zjednoczył wasze serca w zgodzie – i dzięki Jego dobroci staliście się braćmi. I byliście na skraju przepaści z Ogniem. I On was od tego ocalił”  [Al Imran 103]

Z okazji miesiąca Ramadan składamy najlepsze życzenia wszystkim muzułmanom w Polsce i na całym świecie. Prosimy Allaha, aby przyjął od nas wszystkich nasz post i nasze modlitwy i dobre uczynki i aby nam wybaczył grzechy.

Rada Imamów przy Lidze Muzułmańskiej w RP

Mufti Nedal Abu Tabaq