Pewna siostra, która jest doradcą, napisała parę wartych uwagi, prawdziwych słów, a brzmiały one tak:

 „Drogi Ukochany Mężu/Bracie/Synu,

Wychodząc z domu możesz spotkać na swojej drodze dwa typy kobiet:

Typ pierwszy: Kobiety cierpiące na tę samą przypadłość, co żona al.-Aziza, głównego ministra Egiptu. Rozpoznasz ją po tym jak się upiększa i perfumuje, jak gdyby chciała Ci powiedzieć: „Chodź do mnie!” [Koran, 12:23].

Typ drugi: Kobiety, które  wychodząc ze swych  domów  jedynie w  dobrym celu  nie eksponują swojego piękna,  a zakrywają  swoje ciała odpowiednim ubraniem (hijabem). Tak jak jest to opisane w Koranie (dwie kobiety mówią do Mojżesza (PzN):

„Nie możemy dojść do wodopoju, dopóki nie odejdą pasterze, a nasz ojciec jest bardzo stary.” [Koran 28:24].

Tak więc z pierwszym typem kobiet postępuj tak, jak Prorok Jusuf (PzN) postąpił. Opuść swój wzrok i powiedz „Ma’azAllah” (O Allah uchroń mnie!).

A z drugim typem kobiet postępuj tak, jak Mojżesz (PzN). Zaproponuj swoją pomoc z należytym szacunkiem i wykonaj swoją pracę. Allah mówi dalej o tym, co zrobił Mojżesz (PzN): „Wtedy on napoił ich trzodę; następnie skierował się do cienia” [Koran 28:24].

Cnotliwość Jusufa (PzN) sprawiła, że stał się On gubernatorem Egiptu, z kolei szlachetność Mojżesza była powodem, dla którego Allah obdarzył Go dobrą żoną.

Przetłumaczone z publikacji Shaykh Dr ‘Aasim bin ‘Abd Allah al Qaryuti.