Co do Ismaela, Oto błogosławiłem mu i uczynię go płodnym, i rozmnożę go bardzo obficie. Spłodzi on dwunastu książąt i uczynię go wielkim narodem. 
BIBLIA - Księga Rodzaju | 17:20

Moja droga do Islamu.

Teraz z perspektywy czasu przypominając sobie, kiedy pierwszy raz zetknęłam się z czymś co doprowadziło mnie do tego, że przyjęłam Islam.

Muszę się cofnąć do 1987 roku, leżałam w Szpitalu Uzdrowiskowym w Goczałkowicach. Ktoś z pacjentów powiedział, że w księgarni obok szpitala jest Koran. Zapytałam co to jest, była odpowiedź, że to jest Biblia tylko dla innej religii. Poszłam do księgarni ale już nie było, przyszły tylko 3 egzeplarze.

W telewizji kilka razy widziałam jak pokazywali jak muzułmanie w Ramadan przyjeżdzali do Mekki. Były to krótkie informacje mówiące jedynie ile ludzi zadeptało się na śmierć. W 2014 roku na Facebook wysłał mi zaproszenie młody człowiek z Algierii. Po miesiącu zobaczyłam, że pisał. Weszłam w informację i przeczytałam, że Islam to religia miłości, tolerancji i pokoju. Dał przykład pewnego kaznodzieji, który przeszedł na Islam. Mówił, że mogę w internecie znaleźć informację o Koranie i religii Islam.

Ja osobiście nie wierzę we wszystko co podają na internecie. Wtedy zaczęłam szukać dokładniejszych informacji i znalazłam adres Centrum Kultury Islamu ul. Warszawska 50.

Byłam dwa razy w godzinach około 10 ale było zamknięte. Zdecydowałam się zadzwonić, że chce kupić Koran.

Osoba rozmawiająca ze mną przez telefon powiedziała, że jest możliwość kupienia Koranu. Pojechałam na wyznaczoną godzinę 11.00. Drzwi otworzył młody człowiek przyniósł Koran – zapłaciłam. Poprosiłam czy mogłabym porozmawiać. Poświęcił mi ponad 20 minut, bo musiał jeszcze napalić w piecu przed modlitwą. W czasie tej krótkiej rozmowy, dowiedziałam się że gen. Józef Bem był muzułmaninem. Nie wiedziałam, że rozmawiał ze mną Imam. W czasie tej krótkiej rozmowy zadawałam pytania a Imam w prosty, zrozumiały sposób odpowiedział i wyjaśniał. Dowiedziałam się miedzy innymi, że Hagar żona Abrahama urodziła Ismaila, że od niego wywodzi się Prorok Muhammad (pokój z nim). Przypomniały mi się słowa mojej mamy. Bo ona zawsze zastanawiała się jak potoczyły się losy Ismaila. Znała Biblię i czytała, że Bóg obiecał Hagar uczynienia od jej syna Ismaila Wielkiego Narodu ale nie znalazła nigdzie odpowiedzi. Pamiętam, że gdy była już bardzo chora to jeszcze wspominała dlaczego nie znane są dalsze losy Ismaila. Moja mama nie żyje już 17 lat.

W czasie rozmowy z Imamem zrozumiałam, że ja poznałam odpowiedź na pytanie mojej mamy. Żal, że ja nie poznałam wcześniej odpowiedzi, kiedy żyła jescze moja mama, bo bym jej o wszystkim powiedziała.

Słowa mamy umocniły mnie w przekonaniu, że Islam to religia Boga żywego. Bo ostatnim Wysłannikiem Boga jest Prorok Muhammad i od niego pochodzi Islam a muzułmanie są najliczniejszą społecznością na świecie. Czyli Słowa Boga z 1 Księgi 5 zbioru Mojżesza się sprawdziły. Bóg obiecał Hagar, że powstanie od Ismaila Wielki Naród a tym narodem są Muzułmanie.

siostra Alicja.