Bóg mówi w rozdziale 2, wersecie 168 – „O ludzie! Jedzcie z tego, co jest na ziemi, co jest halalan, tayiban – dozwolone i czyste.. ”; a niektórzy Uczeni komentują tę aję i mówią, że „halal” oznacza to, jak powinno być mięso, a „tayib” oznacza czystość pieniędzy, które otrzymujesz za mięso. Jeśli kradniemy czas w pracy, gdy szefa nie ma w pobliżu, będąc na facebooku przez większą część dnia, to część twojej pensji to haraam, jeśli sprzedajemy żywność halal, ale w tym samym czasie sprzedajemy również alkohol, to część Twoje zarobki to haraam, potem zastanawiamy się, dlaczego nasze życie jest pełne problemów, dlaczego w naszych domach nie ma spokoju i dlaczego nasze dzieci zachowują się tak, jak się zachowują, to nie tylko ich wina, to nasze interesy haraam!

Prorok Muhammad (pokój z nim) powiedział: „O ludzie, Allah jest dobry i dlatego On akceptuje tylko to, co jest dobre” (Uczeni mówią, że odnosi się to do Halal dochodów i ważności tego).

Uczony stwierdził również, że kto zjada Haram, jego kończyny będą nieposłuszne Allah, czy mu się to podoba czy nie, i że ten, kto spożywa Halal i dąży do uzyskania dochodu Halal, jego kończyny będą robić dobrze i otrzyma on pozwolenie na poszukiwanie dobroci.

Ta koncepcja twoich kończyn będących „pobłogosławionymi” i umożliwiająca czynienie dobra jest prawdziwym błogosławieństwem i Barakah do którego wszyscy powinniśmy dążyć. Przypomina mi się historia starego człowieka, który skoczył na dużą odległość, tak że młody człowiek nie był go w stanie przeskoczyć. Gdy młody mężczyzna zapytał starca jak to zrobił, odpowiedział: „To są nasze kończyny: chroniliśmy je przed popełnianiem grzechów, gdy byliśmy młodzi, więc Allah utrzymał je dla nas na starość”.

O ludzie! Jedzcie z tego, co jest na ziemi dozwolone i czyste i nie chodźcie śladami szatana! 
Zaprawdę, on jest dla was wrogiem jawnym! Koran 2:168