Bismillah ir-Rahman ir-Rahim
W Imię ALLAH (Boga), Milłosiernego, Współczującego.

CKI NAJNOWSZE INFORMACJE

Post w Dniu Aszura
09 Muharram (Dzień przed Aszura) - Poniedziałek 15/07/2024
10 Muharram (Dzień Aszura) - Wtorek 16/07/2024
Prorok Muhammad ﷺ: Post w dniu Aszura zmazuje grzechy poprzedniego roku. | Jeśli dożyję przyszłego roku, będę pościł również dziewiątego dnia (miesiąca Muharram) - Sahih Muslim

Koran Online | Koran PDF | Koran MP3
Przewodnik Nowego Muzułmanina
Wykłady Zeszłego Piątku (Dżumua Khudbahs)
English Khutbahs

WITAMY NA STRONIE CENTRUM KULTURY ISLAMU-KATOWICE (CKI)
CKI to centrum islamskie mieszczące się w Polsce w Katowicach. Centrum zapewnienia islamskich usługi dla lokalnej społeczności muzułmańskiej jak również stanowi źródło wiedzy i informacji dla szerszej społeczności.
LOKALIZACJA CENTRUM
Centrum Kultury Islamu-Katowice (CKI) mieszczące się w Katowicach przy ulicy Warszawskiej 50A powstało z inicjatywy muzułmanów mieszkających na Śląsku. Zobacz Naszą Lokalizację.
CKI LEKCJE RELIGII MUZUŁMAŃSKIEJ
CKI edukacja o Islamie jest dostępna dla całej społeczności Polski, Katowic i okolic. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Lekcje Religii Muzułmańskiej lub skontaktuj się z Imam Abdelwahab kom. 500 309 876.
CZY WIESZ ŻE?
Koran (księga islamu), autorstwa Allaha (Boga) jest jedyną księgą na świecie, która jest dostępna w swojej pierwotnej formie, słowo po słowie, niezmieniona od 1400 lat. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z sekcją Wiedza i Nauka.
Koran Online Po Polsku.
Utrzymanie CKI uzależnione jest głównie od finansowych darowizn społeczności lokalnej. Proszę zobaczyć, jak można nas wspierać, odwiedzając naszą Stronę Darowizn.

cki godziny modlitw


,
                                                                         
  Adhan Iqamah
Fadżr 03:26 03:31
Wschód 04:50 -
Dhuhr 12:50 12:55
Asr 17:06 17:11
Maghrib 20:49 20:54
Isza 22:12 22:17
Dżumu’a 13:00 13:35

O Nas

Centrum Kultury Islamu mieszczące się w Katowicach przy ulicy Warszawskiej 50A powstało z inicjatywy muzułmanów mieszkających na Śląsku i jego głównymi celami są:

• Umocnienie wiary i więzi wśród muzułmanów oraz organizacja obrządków kultu religijnego poprzez codzienne wspólne modlitwy, spotkania religijne, czuwania nocne (itikafy), wspólne przeżywanie Ramadanu oraz świąt a także organizowanie ślubów, pogrzebów itp.

• Podniesienie poziomu wiedzy muzułmanów o islamie poprzez wykłady, lekcje dla młodzieży i dzieci, kursy oraz nauki dla kobiet.

• Organizowanie spotkań kulturalnych dla społeczności muzułmańskiej, m.in. imprez, wycieczek, uroczystości związanych ze świętami.

• Rozpowszechnienie wiedzy i kultury islamskiej wśród innowierców w formie spotkań, wykładów, dyskusji, współpracy ze szkołami i uniwersytetami. Centrum Kultury Islamu w Katowicach jest dwupiętrowym budynkiem położonym w samym środku miasta. Na parterze mieści się sala wykładowa, kuchnia, jadalnia oraz toalety damska i męska wraz z miejscem do wykonania ablucji. Pierwsze piętro zajmuje obszerna sala modlitewna oraz biblioteka, w której znajduje się literatura islamska zarówno w języku polskim jak i arabskim. Na drugim piętrze Centrum są trzy sale służące do nauki religii i języka arabskiego oraz biuro Kierownika Centrum. Do Centrum Kultury Islamu należy również stojący obok budynek przeznaczony do spotkań kulturalno-rozrywkowych muzułmańskiej młodzieży, m.in. sala bilardowa, ping-pong i inne.

 

Centrum Kultury Islamu w Katowicach powstało w 2007 r. i jeszcze trwają prace wykończeniowe. Kierownikiem tego Centrum jest mgr imam Abdelwahab Bouali. Centrum otwarte jest codziennie od godz.9.00 do 19.00 zarówno dla muzułmanów, którzy chcą się pomodlić oraz dla wszystkich tych którzy chcą zaczerpnąć informacji na temat islamu. Co tydzień w sobotę odbywają się lekcje religii dla dzieci i młodzieży w godz.10.00-12.00. Organizowane są dwa intikafy(spotkania religijne) w miesiącu ; dla kobiet w ostatni piątek miesiąca a dla mężczyzn w pierwszą sobotę miesiąca. Itikaf to spotkanie muzułmanów w meczecie w celu wspominania Boga i wspólnych rozmyślań dotyczacych życia religijnego, wspólnych modlitw, czytania Koranu, słuchania wykładów o tematyce duchowej, zapoznania się nawzajem i uzyskania wsparcia duchowego.Itikaf to czas spędzony w meczecie i poświęcony tylko i wyłącznie dla Boga.

Modlitwy piątkowe odbywają się o godz.12.30 w czasie zimowym a w czasie letnim o godz.13.30

CKI Dostęp Do

  • Modlitwa 5 Razy Dziennie
  • Miejsce Modlitwy Dla Kobiet
  • Lekcje Religii i Nauka Koranu Dla Kobiet
  • Zajęcia Edukacyjne Dla Dzieci
  • Miejsca Parkingowe

Archiwa

Reklama

    As-Salam

    Awerroes - Wydawnictwo i Dystrybucja Książek Muzułmańskich


Hit Counter provided by Sign Holder